fbpx

Opuszczona baza wojskowa Murter

Baza wojskowa Murter znajduje sie w najwyższy punktcie widokowym wyspy (125 m n.p.m.). Stary kompleks wojskowy z czasów Jugosławii. W latach 90tych był w użytku przez armię chorwacką podczas wojny domowej. Baza wojskowa Murter posiada system tuneli otwarty dla publiczności. Niestety nie byliśmy wystaczająco wyposażeni, aby je zwiedzić. Niejednak widok ze szczytu był wystarczająco piękne, aby pozostawić to miejsce na długo w naszej pamięci.

WYSPA MURTER

Sama wyspa Murter jest bardzo mała i można ją objechać w bardzo krótkim czasie. Oczywiście możecie na niej zostać trochę dłużej. Tym bardziej że plaże są przepiękne, a wioski Murter i Jezera warte odwiedzenia, co najmniej na obiad w jednej z lokalnych restauracji. W przeciwieństwie do imprezowej miejscowości Tisno, wyspa Murter jest bardzo spokojna. Ponadto jest to świetna baza wypadowa do miast Sibenik, Zadar czy parku narodowego Krka.

Jeśli chodzi o Chorwację to najbardziej popularny sposobem odpoczynku jest wynajem apartamentów. Jeżeli jeszcze nie zarezerwowaliście noclegu poprzez AirBnB to mamy dla was 180 zł zniżki na pierwszy pobyt oraz 45 zł na atrakcje oferowane na stronie. Wystarczy że stworzycie konto poprzez link znajdujący się poniżej. Podczas gdy wy dostaniecie zniżkę, my również dostaniemy pieniądze do wykorzystania na portalu.

wyspa murter widok
chorwacja wyspa murter
baza wojskowa murter
namiot dachowy chorwacja
suzuki grand vitara chorwacja

Chcesz z nami współpracować? Możesz się skontaktować poprzez adres mailowy kontakt@offtheroad.plhttps://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp