Opuszczona baza wojskowa
na wyspie Murter

BAZA WOJSKOWA MURTER

Baza wojskowa Murter znajduje sie w najwyższy punktcie widokowym wyspy (125 m n.p.m.). Stary kompleks wojskowy z czasów Jugosławii. W latach 90tych był w użytku przez armię chorwacką podczas wojny domowej. Baza wojskowa Murter posiada system tuneli otwarty dla publiczności. Niestety nie byliśmy wystaczająco wyposażeni, aby je zwiedzić. Niejednak widok ze szczytu był wystarczająco piękne, aby pozostawić to miejsce na długo w naszej pamięci.

Dostęp do bazy wojskowej na wyspie Murter jest relatywnie prosty. Pieszo dojedziemy na szczyt z prawie każdego kierunku świata. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednia dla nas ścieżka na mapie Google. Dla rowerzystów oraz samochodów jest jeden dojazd. W tym miejscu skręcamy na szutrową drogę i kierujemy się bezpośrednio na szczyt. 

baza-wojskowa-murter 6

WYSPA MURTER

Wyspa Murter jest bardzo mała i można ją objechać w bardzo krótkim czasie. Oczywiście możecie na niej zostać trochę dłużej. Tym bardziej że plaże są przepiękne, a wioski Murter i Jezera warte odwiedzenia, co najmniej na obiad w jednej z lokalnych restauracji. W przeciwieństwie do imprezowej miejscowości Tisno, wyspa Murter jest bardzo spokojna. Ponadto jest to świetna baza wypadowa do miast Sibenik, Zadar czy parku narodowego Krka.

baza-wojskowa-murter 9
baza-wojskowa-murter 10
baza-wojskowa-murter 8
baza-wojskowa-murter 7
baza-wojskowa-murter 1
baza-wojskowa-murter 4
https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp