NAMIOT DACHOWY
FRONT RUNNER FEATHER-LITE

Najważniejsza modyfikacja związana z podróżowaniem Suzuki Grand Vitara II to namiot dachowy Front Runner Feather-Lite. Przymocowany do bagażnika dachowego jest naszym domem na czterech kółkach. W tym wpisie przedstawiamy Wam wszystkie informacje z nim związane. 

WYMIARY namiotu

Wymiary rozłożonego namiotu dachowego Front Runner Feather-Lite to 1,30 m szerokości oraz 2,40 m długości. Jest to najbardziej płaski namiot dachowy (216 mm bez drabinki, 330 mm z drabinką) na rynku i waży jedynie 43 kg. Dzięki jego płaskiemu profilowi zmniejszony jest opór powietrza podczas jazdy samochodem.

Sam namiot komfortowo pomieści dwie dorosłe osoby. Otwiera się go jednym płynnym ruchem, tworząc błyskawiczną sypialnię gdziekolwiek jesteśmy.

Materiały

Wytrzymała podstawa z aluminiową ramą, foliami i gęstym rdzeniem z pianki zapewniają stabilizację oraz izolację.

Korpus namiotu jest wykonany z wodoodpornej, wytrzymałej tkaniny poliestrowo-bawełnianej ripstop 260g. Warstwa zewnętrzna zrobiona jest z wodoodpornej, odpornej na promieniowanie UV tkaniny poliestrowej typu oxford 400D. 

Oprócz tego solidny i wytrzymały pokrowiec z nylonu 650 g pokryty PCV, który chroni namiot podczas transportu.

W zestawie wraz z namiotem jest wygodny materac, o grubości 6 cm, wykonany z pianki o dużej gęstości. Ponadto jest pokryty zmywalną, odporną na wilgoć i pleśń tkaninę poliestrową – Oxford. 

grand-vitara_front-runner-4
grand-vitara_front-runner-7
grand-vitara_front-runner-9

DODATKOWE FUNKCJE

Niewątpliwie nasza ulubiona jest to nieograniczony widok, bo aż na 4 strony świata ze wszystkich okien –  razie potrzeby świetliki mogą być otwierane lub zamykane, aby zapewnić dostęp świeżego powietrza, słońca lub widoku na niebo.

Ten namiot dachowy posiada miedy innymi zamki we wszystkich oknach i drzwiach, dzięki czemu możemy regulować wielkość otwarcia dopasywując ją do potrzeb prywatności lub warunków atmosferycznych.

W środku namiotu zlokalizowane sa dwie wiszące kieszenie (34 cm x 22 cm). Zapewniają one wystarczająco dużo miejsca na rzeczy osobiste: tablet, książkę, telefon. Ponadto dodatkowa przestrzeń przy wejściu może być użyta do trzymania wewnątrz namiotu większych rzeczy osobistych.

Jak wejść do środka? To chyba najczęstsze pytanie jakie słyszeliśmy po zakupie namiotu. W tym pomaga nam wysuwana, solidna, aluminiowa drabina. 

grand-vitara_front-runner-8
grand-vitara_front-runner-10
grand-vitara_front-runner-11

Mocowanie NAMIOTU Front Runner Feather-Lite

W zestawie z namiotem  Front Runner Feather-Lite dostaje się uniwersalne płyty montażowe. Nie są one częścią namiotu, ale oddzielnym elementem, aby zapewnić największą możliwą elastyczność podczas mocowania ich do bagażnika dachowego lub belek poprzecznych. Oczywiście jest możliwość kupienia dedykowanych płyt montażowych do bagażnika dachowego firmy Front Runner.

Namiot można zamontować na prawie każdym pojeździe, w dowolny sposób – z możliwością otwarcia do tyłu, do przodu lub na boki.

grand-vitara_front-runner-13
grand-vitara_front-runner-14
grand-vitara_front-runner-15

Spodobała Ci któraś z modyfikacji naszego samochodu? Chcesz z nami współpracować przy tym projekcie? 

 Możesz się z nami skontaktować poprzez adres mailowy kontakt@offtheroad.pl

Najnowsze wpisy

  • Podsumowanie naszego bałkańskiego wyjazdu. Podczas dwóch tygodni odwiedziliśmy Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę oraz Albanię.

  • Wywiad z Bartkiem. Miłośnikiem Volkswagena T3, który przerobił swojego podróżniczego busa na mobilną kawiarnię na kółkach - Bus Café.

  • Są takie urządzenia o których nie wiedziałeś jak bardzo są Ci potrzebne dopóki nie pojawiły się w Twoich rękach - tak mieliśmy właśnie ze stacją zasilania ECOFLOW River Max.

https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp