OSŁONY PODWOZIA GRAND VITARA
- najważniejsza modyfikacja Suzuki

Ze względu na podatność na uszkodzenia reduktora oraz chłodnicy było dla nas oczywiste, że musimy zakupić osłony podwozia dla naszej Grand Vitary. Jest to tak naprawdę najważniejsza modyfikacje Suzuki. Bez niej nie odważyli byśmy się pojechać w teren.

Osłony podwozia Grand Vitara 2

Dlaczego osłony podwozia?

Osłony podwozia to niewątpliwie ważny element wyposażenia samochodu jeśli decydujemy się na jazdę na bardziej wymagającym podłożu. Osłony doskonale chronią komorę silnika przed błotem i wodą, a dodatkowo ograniczają jego hałas. Co ważne, osłony poprawiają również właściwości aerodynamiczne pojazdu, co zdecydowanie zwiększa komfort jazdy.

Wiele samochodów posiada fabryczne osłony podwozia z tworzywa sztucznego. Jednak ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi jest umowne. Miękka płyta nie zdaje egzaminu, kiedy ma rozproszyć mocniejszą siłę uderzeń czy ochronić podwozie przed mocniejszym zarysowaniem. W związku z tym przy poważniejszych  kontaktach okazuje się „jednorazówką” – element pęka lub przeciera się albo zniszczeniu ulegają jego mocowania. Nasze suzuki nie posiadało żadnych osłon podwozia, stąd decyzja o wyposażenie samochodu w solidny produkt, który mamy nadzieje da nam poczucie bezpieczeństwa w wielu podróżach. 

podwozie grand vitara 2
PRZED – BEZ OSŁON
osłony podwozia grand vitara 2
PO – Z OSŁONAMI

Wnioskując, odpowiednio wykonana płyta z metalu jest właściwie niezniszczalna. Co ważne, nie musimy obawiać się zwiększenia masy samochodu. Osłona z aluminium o grubości 6 mm waży najwyżej kilkanaście kilogramów. Płyty ze stali zwykle mają ok. 4 mm grubości i ważą niecałe 20 kg. Osłony są mocowane na kilku łatwo dostępnych śrubach. Kiedy więc chcemy skorzystać z obsługi serwisowej, osłony większości firm można szybko zdemontować.

Osłony PODWOZIA GRAND VITARA II

Nasz wybór padł na aluminiowych osłony podwozia Grand Vitara 2 firmy More4x4 o grubości 6 mm. Wykorzystują one fabryczne otwory oraz gwinty w ramie pojazdu. Według nas jest to jedyny zestaw, który przy swojej wydłużonej wersji wystarczająco  chroni chłodnicę samochodu. Ponadto osłony mogą być zamocowane przy pozostawieniu fabrycznego zderzaka Suzuki Grand Vitara 2. Takie osłony można spokojnie zamontować we własnym zakresie – potrzebujecie jedynie kilku podstawowych narzędzi oraz dobrego dostęp do podwozia samochodu. Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, warto jest skorzystać z pomocy serwisu specjalizującego się w samochodach 4×4.

grand-vitara-2-oslony-podwozia
20210201-DSC08452

Chcesz z nami współpracować?  Możesz się z skontaktować poprzez adres mailowy kontakt@offtheroad.pl

Źródło:  autocentrum.pl
https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp