PODRÓŻNICZY SPRZĘT FOTOGRAFICZNY

Nierozłączna częścią naszych wypraw jest fotografia. Kompletując nasz podróżniczy sprzęt fotograficzny chcieliśmy, aby nie zabierał za dużo miejsca, był lekki oraz w miarę możliwości wszechstronny. Ten wpis przedstawia nasze aktualne zestawienie.

FUJIFILM X-T4

Świetny aparat dla tych osób, które szukają aparatu do wszystkiego. Może nie jest to pełna klatka, ale technologia poszła w ostatnich latach tak do przodu, że naprawdę nie ma czego się powstydzić. A co się z tym wiąże? Dużo mniejsze i znacznie tańsze obiektywy, no i symulacje analogowej kliszy! Zdjęcia wyglądają genialnie prosto z aparatu, bez żadnej obróbki.

Obiektyw Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4

Prawdopodobnie najlepszy „kitowy” obiektyw na rynku. Jakościowe wykonanie, wydajna stabilizacja optyczna, ostrość obrazu oraz bardzo szybki autofokus. Ponadto do perfekcyjności opracowany system uszczelnień. Mimo tego, że jest to tylko „kitowy” obiektyw, nie zapowiada się, że zostanie przez nas szybko sprzedany.

Obiektyw Fujinon XF 23mm f/1.4 R

Ogniskowa 23 mm, czyli odpowiednik 35 mm na pełnej klatce. Już podczas naszej przygody ze „stajnią” Sony była nierozłącznie połączona z aparatem. Obiektyw w sam sobie jest genialny. Jakość wykonania oraz ostrość i przede wszystkim plastyka zdjęć — bardzo ciężko o coś lepszego.

STATYW SIRUI Traveler 7C

Zarazem lekki i wytrzymaly statyw to podstawowa część wyposażenia każdego fotografa. Producent statywów Sirui słynie z idealnych rozwiązań. Jednym z nich jest model Sirui Traveler 7c. Co cechuje ten statyw? Lekka konstrukcja wykonana z litego stopu magnezu i aluminium, głowica kulowa panoramiczna 3D z blokadą bezpieczeństwa, poziomica pionowa i pozioma oraz funkcja monopodu.

Mikrofon Rode VideoMic Pro+

Każdy wie, że wbudowane mikrofony w większości aparatów fotograficzny są.. sami wiecie jakie! Z Rode VideoMic Pro+ nasz aparat przekształca się w pełnoprawny sprzęt filmowy. Poza rewelacyjną jakością dźwięku, jest również dziecinnie prosty w obsłudz, a filtr szumów przydaje się w niejednej trudnej sytuacji nagraniowej.

*LINK AFFILIACYJNY

Najnowsze wpisy

  • Podsumowanie naszego bałkańskiego wyjazdu. Podczas dwóch tygodni odwiedziliśmy Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę oraz Albanię.

  • Wywiad z Bartkiem. Miłośnikiem Volkswagena T3, który przerobił swojego podróżniczego busa na mobilną kawiarnię na kółkach - Bus Café.

  • Są takie urządzenia o których nie wiedziałeś jak bardzo są Ci potrzebne dopóki nie pojawiły się w Twoich rękach - tak mieliśmy właśnie ze stacją zasilania ECOFLOW River Max.

https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp