fbpx

Szczyt Góry Sveti Jure w Chorwacji

Godzina czekania w kolejce przy wjeździe do parku narodowego Biokovo. Punkt 19.00 otworzyły się przed nami bramki i jako ostatnia grupa samochodów mogliśmy wjechać do parku. Następnie kilkanaście kilometrów wąską drogą, jazdą na żyletkę, aż dotarliśmy do Skywalk Biokovo – szklanego tarasu widokowego z widokiem na panoramę Riwiery Makarskiej. Chyba nikogo nie zdziwi, że góra Sveti Jure jest oblegane przez turystów. Po zrobieniu kilku zdjęć, szybko zwinęliśmy się, aby jechać dalej i uchwycić zachodzące słońce na szczycie góry Sveti Jure. Udało się! – przy wieży telewizyjnej napotkaliśmy garstkę samochodów. Można powiedzieć, że szczyt był cały dla nas. Z pewnością były to cudowne chwile, które zapamiętamy do końca życia.

Podczas naszego już drugiego wyjazdu do Chorwacji czerpaliśmy wiedzę z przewodnika Lonely Planet – Chorwacja. W przeciwieństwie do innych przewodników, żaden nie  posiada tak konkretnie przedstawionych informacji o danym kraju. Każdy przewodnik przede wszystkim opisuje podstawowe informacje o wybranym regionie oraz przedstawia propozycje tras zwiedzenia, dostosowanych do preferencji czytelnika. W związku z tym możliwe są opcje dla aktywnych, ale też dla tych co uwielbiają przebywać długo w jednym miejscu.  Z pewnością będziemy kupować kolejne przewodniki Lonely Planet.

biokovo skywalk
sveti jure skywalk
droga sveti jure
park narodowy biokovo
biokovo sveti jure
chorwacja sveti jure
zachod slonca sveti jure
zachod slonca biokovo gora

Spodobała Ci któraś z modyfikacji naszego samochodu? Chcesz z nami współpracować przy tym projekcie? 

 Możesz się z nami skontaktować poprzez adres mailowy kontakt@offtheroad.plhttps://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp