Zabudowa Bagażnika
Grand Vitara II

Każdy samochód turystyczny powinien być w jakimś stopniu przystosowany do potrzeb osób w nim podróżujących. Zabudowa bagażnika nie jest koniecznością, jednak pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca oraz czasu podczas podróży. Dla jednych jest to miejsce do przechowywania rzeczy, dla innych świetna strefa do outdoorowego gotowania. Nasza zabudowa Grand Vitara II to głównie mobilna kuchnia.

Co było w planach?

Zabudowa którą zaplanowaliśmy miała w pełni wykorzystać dostępną w bagażniku przestrzeń. Nie chcieliśmy, by była ona widoczna, dlatego wysokością została zaprojektowana do poziomu tylnej półki bagażnika. Oprócz kuchenki gazowej, butli z wodą oraz skrzynki na żywność i akcesoria kuchenne, zależało nam na tym, aby zabudowa była łatwa do wyciągnięcia z bagażnika. Dlaczego? Bo wiedzieliśmy, że w zimie nie będziemy podróżować naszym samochodem. 

Materiały

Nasza zabudowa do Grand Vitary została zbudowana ze sklejki o grubości 12 mm. Do półek oraz skrzyń użyliśmy prowadnic kulkowych o długości 60 cm. Całość zabezpieczyliśmy dwoma warstwami ochronno-dekoracyjnej lakierobejcy.

KUCHENKA GAZOWA

Najważniejsze dla nas były dwa palniki gazowe. Z doświadczenia wiemy, że po prostu, co dwa palniki, to nie jeden – wielokrotnie przyspieszyło to przygotowanie posiłku. Dodatkowo wybraliśmy podłączenie do 3kg butli gazowej, dzięki czemu nie musieliśmy się martwić o gaz przez cały wyjazd.

– Kuchenka gazowa Highlander

butla gazowa w zabudowie
wysunięta zabudowa grand vitara ii
kuchenka gazowa w suzuki

KANISTER NA WODĘ

Planując zabudowę chcieliśmy mieć dostęp do wody z bagażnika. Wybraliśmy 20 litrowy zbiornik na wodę, który perfekcyjnie pasuje wysokościowo i szerokościowo do naszej zabudowy. Podział miejsca w zabudowie zaczęliśmy od skrzynek, potem wybraliśmy miejsce na kuchenkę gazową, a kanister po prostu dopasował się po naszej myśli do reszty elementów. Miejsce za kanistrem wykorzystaliśmy na olej silnikowy. 

SKRZYNKI NA ŻYWNOŚĆ I AKCESORIA KUCHENNE

Każda kuchnia potrzebuje miejsce do przechowywania żywności oraz akcesoriów kuchennych. Skrzynki wybraliśmy jako pierwsze. Miały byc solidne i wysokościowo wpasować się w zabudowę. Wybraliśmy dwie o rozmiarach 40 x 60 x 22 cm. 

skrzynki do akcesoriów kuchennych w zabudowa suzuki grand vitara ii

Co JEST w planach?

Niestety zabudowa Grand Vitara II jest na ten moment za ciężka (około 35 kg) i zabiera dosyć dużo miejsca w bagażniku. Jest to super zestaw na nasze wyjazdy, jednak w codziennym użytkowaniu lepiej jakby była lżejsza i nie zapełniała całego bagażnika. Ponadto myślimy nad nieco bezpieczniejszym rozwiązaniem do przechowywania butli gazowej. 

Spodobała Ci któraś z modyfikacji naszego samochodu? Chcesz z nami współpracować przy tym projekcie? 

 W razie pytań możesz skontaktować się z nami poprzez adres mailowy kontakt@offtheroad.pl
https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp