Sprzedaliśmy Grand Vitarę
- Co dalej?

Po dwóch latach razem i 50 tysiącach przejechanych kilometrów zdecydowaliśmy się sprzedać Grand Vitarę. Samochód, z którym zaczęła się nasza przygoda z turystyką offroadową otworzył nam oczy na motoryzację i pasjonatów tych tematów, którzy spoglądają na świat z nieco innej perspektywy. Co wyróżnia Suzuki Grand Vitara 2. generacji na tle innych samochodów? Dlaczego sprzedaliśmy Suzuki? Czego oczekujemy od następnego samochodu? O tym wszystkim dowiecie się z tego wpisu.

Co wyróżnia SUZUKI Grand VitarA 2. GENERACJI na tle innych samochodów?

Suzuki Grand Vitara drugiej generacji to bardzo dzielny samochód w terenie. Oczywiście nie jest to klasyczna terenówka z ramą oraz dwoma sztywnymi mostami. Jest ona za to odpowiednio zaprojektowana, aby spisywać się w różnorodnych scenariuszach. Może nie daje sobie rady w ciężkim terenie, tak jak ubóstwiany przez wielu Polaków Nissan Patrol, ale nam wystarczał w zupełności kiedy decydowaliśmy się na inne podłoże nich asfalt.  Suzuki nie jest demonem prędkości i nie jest to również duży samochód. Za to jego uniwersalność we wszystkim była dla nas wielkim plusem, kiedy dwa lata temu podejmowaliśmy decyzję o zakupie tego autka. Grand Vitara służyła nam również do codziennej jazdy po mieście i za sprawa niezależnego zawieszenia, samochód prowadził się całkiem dobrze (jazda nie przypominała rejsu kutrem rybackim).

O plusach i minusach Suzuki Grand Vitara 2 wypowiedzieliśmy się w dedykowanym wpiscie

Dlaczego sprzedaliśmy Suzuki?

Wraz z przeprowadzka do dużego miasta jakim jest Hamburg nie potrzebujemy na ten moment dwóch samochodów. Komunikacja miejska jest tutaj tak rozwinięta, że Nissan Juke z małym benzynowym silnikiem w zupełności nam wystarcza. Co za tym idzie to to, że drugi samochód widzimy jako przeznaczony wyłącznie do weekendowych wypadów poza miasto oraz dalszych wypraw po przeróżnych zakątkach Europy (i kto wie może dalszych zakątkach świata). Zatem drugi samochód musi spełnić wszystkie, a przynajmniej większość naszych wymagań związanych z planowanymi wyprawami.

Suzuki Grand Vitara 2

Czego oczekujemy od następnego samochodu?

Może dwa lata z jednym samochodem to relatywnie mało czasu i  nadal byśmy nim jeździli, gdyby nie fakt, że nasze wymagania w przeciągu tego czasu dosyć mocno ewoluowały. Przede wszystkim ma być to samochód, którym będziemy cieszyli się przez lata, czyli świetny stan nadwozia i podwozia w momencie zakupu oraz nielimitowana możliwość modyfikacji. Oczywiście naszej nowej furze nie może też zabraknąć nienagannej sprawności w terenie. Celujemy w klasyczną konstrukcję terenówki z ograniczoną ilością elektroniki, tak aby zminimalizować potencjalne awarie oraz mieć możliwość naprawy gdziekolwiek na świecie. Ponadto zależy nam na klasycznym wyglądzie, lubimy kanciaste samochody z duszą. Wybór jest ogromny, ale mamy już kilka ciekawych modeli na oku. Dodatkowo chcemy, aby samochód miał więcej miejsca w środku – być może zdecydujemy się na platformę do spania w środku co bardzo przydaje się w przypadku niesprzyjających warunków, ale nie wykluczamy również kolejnego namiotu dachowego. W tym temacie wypowiedzieliśmy się w jednym z wcześniejszych wpisów, tutaj.

Zatem… zaczynamy przygotowania do naszego kolejnego projektu! Firmy zainteresowane współpracą w zakresie promocji ciekawych lokalizacji lub produktów nawiązujących do tematyki bloga zapraszamy do kontaktu poprzez adres mailowy kontakt@offtheroad.pl

Grand Vitara 2

Najnowsze wpisy

  • Podsumowanie naszego bałkańskiego wyjazdu. Podczas dwóch tygodni odwiedziliśmy Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę oraz Albanię.

  • Wywiad z Bartkiem. Miłośnikiem Volkswagena T3, który przerobił swojego podróżniczego busa na mobilną kawiarnię na kółkach - Bus Café.

  • Są takie urządzenia o których nie wiedziałeś jak bardzo są Ci potrzebne dopóki nie pojawiły się w Twoich rękach - tak mieliśmy właśnie ze stacją zasilania ECOFLOW River Max.

https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp