SUZUKI GRAND VITARA 2
- Uterenowiony SUV

Suzuki Grand Vitara 2 to jeden z najbardziej niedocenionych terenowych SUV-ów w historii. Wyposażony w stały napęd na cztery koła i reduktor, dojedzie znacznie dalej, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Nasz wybór padł na egzemplarz z 2006 roku. Nasze Suzuki fabrycznie wyposażone jest w 2-litrowy silnik benzynowy oraz 4-biegową automatyczną skrzynię biegów. Do wyboru są również silniki benzynowe o pojemności skokowej 2393 cm³, 2736 cm³ i 3195 cm³. Ponadto silnik wysokoprężny o pojemności 1870 cm³.

STAŁY NAPĘD 4×4, CENTRALNY BLOKADA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO, REDUKTOR

Dlaczego wybraliśmy akurat ten pojazd do turystyki off-roadowej ze wszystkich dostępnych? To jeden z nielicznych samochodów na rynku, który łączą w sobie cechy rasowej terenówki i praktycznego SUV-a. Jest wygodny, niezawodny, posiada stały napęd 4×4, centralną blokadę mechanizmu różnicowego oraz reduktor. Ponadto nie jest przeładowany elektroniką jak inne SUV-y.

Grand Vitara II Dachzelt
Grand Vitara Off Road
Suzuki Overlanding

Jak jest skonstruowane zawieszenie Suzuki Grand Vitara 2? Otóż posiada on niezależne zawieszenie, co ma swoje wady i zalety. Jedną z pozytywów jest fakt, że każde koło może odchylać się niezależnie od siebie, co w ostateczności oznacza lepsze prowadzenie na asfalcie. Ponadto jest mniej masy nieresorowanej. Jedną z wad jest duże prawdopodobieństwo przyziemienia pojazdu, jeśli oba koła na osi uginają się podczas jazdy po wybojach.

Oczywiście Suzuki ma też swoje wady. Szczególnie zauważalne jest wysokie zużycie paliwa jak na pojazd tej wielkości. W tej chwili jest to około 13 l/100 km w mieszanym stylu jazdy, przez co przy ciężkiej stopie może się jeszcze znaczniej podnieść. Jest opcja instalacji LPG,  nie jednak opinie są podzielone jak dobrze silnik 2.0 znosi taką modyfikacje. Oprócz tego silnik może zużyć do 1 l/1000 km oleju silnikowego, więc kontrola poziomu oleju należy do rutynowych zadań przy Grand Vitarze. Dodatkowo możemy narzekać na brak miejsca. Aby spać w Grand Vitara, musisz zbudować platformę, która wystaje ponad przednie siedzenia. Jest to oczywiście możliwe, ale wymaga dużego wysiłku.

Modyfikacje

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o modyfikacjach naszego Suzuki Grand Vitara 2, podsumowaliśmy wszystko w specjalnym wpisie na naszym blogu.

Piszemy między innymi o zawieszeniu, kołach, LED barze i wielu innych modyfikacjach. Mamy nadzieję, że ten wpis odpowie na wasze pytania związane z modyfikacjami.

Najnowsze wpisy

  • Podsumowanie naszego bałkańskiego wyjazdu. Podczas dwóch tygodni odwiedziliśmy Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę oraz Albanię.

  • Wywiad z Bartkiem. Miłośnikiem Volkswagena T3, który przerobił swojego podróżniczego busa na mobilną kawiarnię na kółkach - Bus Café.

  • Są takie urządzenia o których nie wiedziałeś jak bardzo są Ci potrzebne dopóki nie pojawiły się w Twoich rękach - tak mieliśmy właśnie ze stacją zasilania ECOFLOW River Max.

https://offtheroad.pl/wp-admin/admin.php?page=mailchimp-for-wp